Ma czas

Jezus powiedział do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam. Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: Boże, miej litość dla mnie, grzesznika. Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony.

Łk 18,9-14

***

Bóg ma czas. Urodził się na wiosce, opowiadać zaczął w wieku lat 30, opowiadał przez trzy lata, potem umarł i zmartwychwstał. Łaziło za Nim 12 „głównych” uczniów (z czego jeden na własne życzenie wyleciał) – w większości niezbyt wybitnych, czterech facetów spisało Ewangelię. Bóg potrafi rozsadzić system od środka.

Czasem jest tak, że robi się zło, którego się nie chce. Zło, o którym się wie, ale się nie umie nic z nim zrobić. Pierwszy krok to jest ta świadomość. Wierna modlitwa i prośba do Boga rozsadza system.

Ostatnio odkrywam jak ważne jest konkretne i dosłowne czytanie Pisma Świętego, zwłaszcza tego, co mówi Jezus o relacjach do innych, o grzechu. Dzisiaj czasem jest zbyt wiele interpretacji, która rozmydla. Dzień święty święcić, nie mówić fałszywego świadectwa, wymawiać bez namysłu imię Boga, rodzice nie dają się szanować, bo czasem żal tyłek ściska, takim są przykładem. Trzeba konkretnej postawy, konkretnej znaczy zdecydowanej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s