Pokojem, pokojem, pokojem, pokojem, pokojem obdarz nas!

Dlatego, bracia i siostry, postanowiłem ogłosić w całym Kościele 7 września, wigilię święta Narodzenia Maryi, Królowej Pokoju, dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie, i także zapraszam, aby przyłączyli się do tej inicjatywy, w sposób, jaki uznają za najbardziej odpowiedni, bracia chrześcijanie niekatolicy, osoby wyznające inne religie oraz ludzie dobrej woli.

Papież Franciszek

Teraz jest demokracja, więc wszyscy po równo muszą się modlić – papież, nie papież i w ogóle. Modlitwa dużo może i teraz jest szansa dla człowieka XXI wieku, żeby się o tym przekonał. Modlitwa i post to bardzo silna broń. Pościć można różnie, w zależności od wieku i stanu zdrowia. Można sobie odmówić chociażby jednej przyjemności (ale musi to być naprawdę fajne, co będzie doskwierać cały dzień, bo inaczej się zapomni, że jest post).

Bóg ma wobec człowieka wspaniały plan, ale człowiek swoją wolną wolą czasami związuje mu ręce, sam idąc na zagładę. Maryja jest naszą Królową – trzeba iść jej powiedzieć, że potrzebujemy pomocy. Oremus!!!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s