366. Dżozi

Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą dziedzicami.


Ga 3, 29

***

Nie jestem rodzicem (jeszcze :P), więc o wielu rzeczach myślę intuicyjnie, o wielu z własnego doświadczenia zza drugiej strony barykady jako córka. Błogosławiony Jan XXIII powiedział kiedyś, że rodzicom łatwiej mieć dzieci niż dzieciom rodziców (czasami bardzo prawda). Na jednym kiczowatym obrazku na we ♥ it znalazłam napis, że kobieta może mieć swojego księcia, ale królem zawsze pozostanie jej tata (ergo nie ma taty – w jakimkolwiek znaczeniu – tron jest pusty i rana do końca życia).

Tata jest jednym z dwóch filarów, drugą nogą, żeby dziecko stało prosto, żeby nie miało krzywego kręgosłupa. Konsekwencje tatowania ponoszą kolejne pokolenia, ponoszą ludzie naokoło. To odpowiedzialność, ale Bóg do wszystkiego uzdalnia. Czasem wychodzę od przyjaciół i oddycham z ulgą, że to nie ja muszę rozwiązać jakiś tam dzieciowy problem i podziwiam ich za ich rodzicielską mądrość. Może to dlatego dzisiaj ludzie nie są gotowy na dziecko, bo myślą, że w jakieś sytuacji by sobie nie poradzili. Poradziliby sobie, trzeba mieć tylko odpowiednie wsparcie. Wiele osób odchodzi o Boga, bo jest Ojcem. Jeżeli własny ojciec krzywdził, to to jest żadne porównanie, a wręcz antyreklama. Nie chodzi jednak o to, żeby przestać przedstawiać Boga jako Ojca, tylko o to, żeby się ziemscy ojcowie do Niego chcieli upodabniać. I modlić się o to, by własne błędy nie odciągnęły młodych od Boga.

Jakich tatów na ziemi Bóg by chciał? Pewnie takich, jakiego sam miał. Czyli: żeby był światłem, oblubieńcem (ukochany) i stróżem mamy, żywicielem, troskliwym obrońcą i głową rodziny, sprawiedliwy, czysty, roztropny, mężny, wierny, cierpliwy, ubogi, pracowity, rodzinny, żeby był podporą i pociechą. To się wszystko da – moc w słabości się doskonali. Św. Józef – polecam, świetny adres.

jozef

A jaka jest Wasza ulubiona modlitwa?

Reklamy

2 myśli w temacie “366. Dżozi

  1. Aniele Boże to moja odkąd pamiętam ulubiona 🙂 Dziękuję Ci za Twego bloga, cudownie, czytam po kawałeczku jesli tylko mam czas! Pozdrawiam koty_w_butach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s