275.

„Mojżesz powiedział do ludu izraelskiego: A teraz, Izraelu, słuchaj praw i nakazów, które uczę was wypełniać, abyście żyli i doszli do posiadania ziemi, którą wam daje Pan, Bóg waszych ojców. Nic nie dodacie do tego, co ja wam nakazuję, i nic z tego nie odejmiecie, zachowując nakazy Pana, Boga waszego, które na was nakładam. Strzeżcie ich i wypełniajcie je, bo one są waszą mądrością i umiejętnością w oczach narodów, które usłyszawszy o tych prawach powiedzą: Z pewnością ten wielki naród to lud mądry i rozumny. Bo któryż naród wielki ma bogów tak bliskich, jak Pan, Bóg nasz, ilekroć Go wzywamy? Któryż naród wielki ma prawa i nakazy tak sprawiedliwe, jak całe to Prawo, które ja wam dziś daję?”

***

Kiedyś dotało do mnie bardzo mocno, że przykazania nie są ograniczaniem mnie, lecz ochroną. Bóg nie karze człowieka za grzech, człowiek sam siebie karze, postępując po swojemu. Karze siebie, najbliższych bliższych i dalszych. Często wychodzi to dopiero po latach. Kłamstwa, cudzołóstwo (okropne słowo o_O), alkohol w nadmiarze. Skutkiem jest czyjeś nieszczęście, często przenoszone na następne pokolenia. To nie jest tak, ze każdy sobie a muzom. Każdy sobie i drugiemu człowiekowi.

Reklamy

2 thoughts on “275.

  1. „Nic nie dodacie do tego, co ja wam nakazuję, i nic z tego nie odejmiecie, zachowując nakazy Pana, Boga waszego, które na was nakładam”
    Słowa, o których zapomina się często występując w imieniu Najwyższego. Samozwańczy pośrednicy zbyt często wykrzywiają sensy i znaczenia przekazu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s