172.

„Złość i gniew są obrzydliwościami, których pełen jest grzesznik. Tego, który się mści, spotka zemsta Pana: On grzechy jego dokładnie zachowa w pamięci. Odpuść przewinę bliźniemu, a wówczas, gdy błagać będziesz, zostaną ci odpuszczone grzechy. Gdy człowiek żywi złość przeciw drugiemu, jakże u Pana szukać będzie uzdrowienia? Nie ma on miłosierdzia nad człowiekiem do siebie podobnym, jakże błagać będzie o odpuszczenie swoich własnych grzechów? Sam będąc ciałem trwa w nienawiści, któż więc odpokutuje za jego przewinienia? Pamiętaj na ostatnie rzeczy i przestań nienawidzić; – na rozkład ciała, na śmierć, i trzymaj się przykazań! Pamiętaj na przykazania i nie miej w nienawiści bliźniego, – na przymierze Najwyższego, i daruj obrazę!”

Syr 27,30-28,7

***

1. Zakupowa sobota

2.Spóźniony prezent na Komunię od Babci (tak głęboko chowa wszystko, że potem zapomina – 14.05.1994 to data mojej Komunii)

3. Fajnie jest mieć przyjaciół-księży, bo można wejść ok. 22 to pustego kościoła

4. Poznań miasto know-how jak je sparaliżować. Podobno mosty Dworcowy, Uniwersytecki i Teatralny nadają się tylko do remontu, a filary estakady katowickiej pękają. Czas się zorientować, jakie uprawnienia trzeba mieć na helikopter i gdzie jakiegoś się kupuje.

5. 10 lat to nie jest przepaść, więc doskonale pamiętam, co się wtedy działo. Pamiętam także, co wtedy czułam. Było to dosyć nieprzyjemne uczucie, które nieszczególnie chcę pamiętać. Media jednak, kolejny to tego dowód, uwielbiają nakręcać atmosferę i wprowadzać histerię.

6. Przesadziłam u fryzjerki i wyglądam jak oskubany paź królowej. Dwa tygodnie i odrośnie, całe szczęście…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s